اندازه پوزیشن معاملاتی چیست؟

Dies ist eine kostenlose Homepage erstellt mit hPage.com.

یکی از مراحل مهم در معاملات روزانه، تصمیم‌گیری در اینباره است که اندازه پوزیشن شما چقدر باید باشد. اندازه پوزیشن تابعی از اهرم است و در حالی که معامله با حجم بالا ممکن است سود شما را چند برابر کند، می‌تواند ارزش ضرر احتمالی را نیز به‌طور شگفت‌انگیزی افزایش دهد. به همین دلیل است که معامله‌گران باید همیشه اندازه پوزیشن را در معاملات خود در نظر بگیرند. اگر اهرم بیش از حد در هر موقعیت مشخصی استفاده شود، ممکن است اثرات مخرب غیرضروری بر موجودی حساب فرد وارد کند. در این مقاله نحوه تعیین اندازه پوزیشن صحیح برای معاملات را بررسی خواهیم کرد.


ریسک خود را تعیین کنید

تعیین میزان ریسک قابل قبول، اولین گام در شروع انتخاب پوزیشن معاملاتی است.

قبل از اینکه بتوانید اندازه پوزیشن مناسب را انتخاب کنید، باید ریسک خود را بر حسب درصد تعیین کنید. به طور معمول، پیشنهاد می‌شود که معامله‌گران از قانون ۱% استفاده کنند. این بدان معناست که در صورتی که یک معامله با ضرر بسته شود، بیش از ۱ درصد از کل موجودی حساب نباید در معرض خطر باشد. به عنوان مثال، اگر موجودی حساب شما در مجموع ۱۰ هزار دلار باشد، هرگز نباید بیش از ۱۰۰ دلار در هر معامله از دست بدهید. هنگامی که درصد ریسک را در ذهن دارید، می‌توانیم به مرحله بعدی در تعیین اندازه پوزیشن مناسب برویم.

حد ضرر را پیدا کنید

استفاده از حد ضرر ضروری است. معامله‌گر می‌تواند با به‌کارگیری روش‌های مختلف، حد ضرر خود را تنظیم کند. او باید فاصله نقطه ورود را نسبت به حد ضرر بداند.

در هر معامله باز، یک حد ضرر باید تعیین شود تا در صورت حرکت بازار بر خلاف آن، مشخص شود یک معامله‌گر کجا می‌خواهد از معامله خارج شود. تقریبا راه‌های بی‌شماری برای اینکه بدانیم کجا باید حد ضرر خود را قرار دهیم، وجود دارد. معمولا معامله‌گران از سطوح کلیدی حمایت و مقاومت برای قرار دادن این سفارش استفاده می‌کنند. همچنین معامله‌گران می‌توانند از پرایس اکشن، پیوت‌ها، فیبوناچی یا روش‌های دیگر برای یافتن این مقادیر استفاده کنند. نکته اینجاست که با هر روشی که تصمیم می‌گیرید، تعداد پیپ‌ها یا میزان قیمت را از نقطه ورود تا سفارش حد ضرر خود بدانید. هنگامی که به آخرین مرحله فرآیند می‌رویم، این مقدار را در ذهن داشته باشید.


مفهوم اندازه لات

لات به مجموعه‌ایی از واحد‌های یک دارایی گفته می‌شود که در یک معامله، مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

اندازه لات تعداد واحدهای اوراق بهادار یا دارایی‌های معامله شده در بورس است. از آنجایی که معامله با یک واحد امکان پذیر نیست، تعدادی از واحدها در حجم زیاد آورده می‌شوند. میزان لات برای بازارهای مختلف سرمایه تغییر می‌کند که شامل بازار آپشن، معاملات آتی، فارکس، اوراق قرضه و غیره می‌شود. هدف از اندازه لات تعیین حداقل مقدار یک محصول یا دارایی است که می‌تواند در یک معامله، مبادله شود.

Dies ist eine kostenlose Homepage erstellt mit hPage.com.