drbsin

Dies ist eine kostenlose Homepage erstellt mit hPage.com.

دستگاه ضبط دوربین مداربسته در این مطلب قصد داریم دستگاه ضبط دوربین مداربسته را مورد بررسی قرار دهیم. اما ابتدا بیایید ببینیم یک دوربین مداربسته چگونه کار می‌کند. دوربین مداربسته یک سیستم مانیتورینگ امنیتی است که به شما امکان می‌دهد همیشه مراقب منزل یا محل کسب و کار خود باشید. سیستم‌های امنیتی دوربین مداربسته حاوی مانیتورها و دوربین‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند رویدادهای زنده را مشاهده کنید و همچنین دارای دستگاه ضبط‌کننده‌هایی هستند که فیلم‌ها را برای استفاده بعدی بایگانی می‌کنند. این نوع سیستم‌های امنیتی دارای دستگاه ضبط دوربین مداربسته هستند که فیلم را از دوربین‌های امنیتی نصب شده در محل یا اطراف آن دریافت می‌کنند.

در سال‌های اخیر پیشرفت‌های تکنولوژیکی قابل توجهی برای سیستم‌های امنیتی دوربین مدار بسته صورت گرفته است. این پیشرفت‌ها در دستگیری مجرمان بسیار مؤثر بوده است. ناگفته نماند که نصب دوربین مدار بسته یک اقدام موثر برای محافظت از دارایی‌های کسب و کار شما است. هر دوی این دلایل و بسیاری موارد دیگر، دلیل محبوبیت روزافزون سیستم‌های امنیتی دوربین مدار بسته برای صاحبان مشاغل هستند. همچنین تمام این موارد به‌دلیل وجود دستگاه ضبط دوربین مداربسته امکان‌پذیر است. اگر این دستگاه نبود احتمالا نمی‌توانستید ویدیوهای قبلی را مشاهده کنید و فقط باید آن‌ها را در همان لحظه که اتفاق می‌افتادند ببینید.

تجهیزات لازم برای نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته

یک سیستم دوربین مدار بسته شامل:

  • یک یا چند دوربین (آنالوگ یا دیجیتال) که هر کدام دارای لنز مجهز به حسگر تصویر هستند.
  • یک دستگاه ضبط دوربین مداربسته یا یک دستگاه ضبط ویدئویی استاندارد برای سیستم‌های آنالوگ یا یک ضبط‌کننده ویدئوی مستقیم (DVR) و یا یک ضبط‌کننده ویدئوی شبکه (NVR) برای سیستم‌های دیجیتال
  • کابل RJ45 برای دیجیتال یا کواکسیال برای آنالوگ
  • یک یا چند نمایشگر که تصاویر به آن‌ها منتقل می‌شود

در ادامه این مطلب به بررسی دقیق‌تر دستگاه‌های ضبط دوربین مدار بسته خواهیم پرداخت.

دستگاه ضبط دوربین مداربسته

انواع دستگاه ضبط دوربین مداربسته، دستگاه‌های الکترونیکی هستند که سیگنال‌های ویدئویی دریافتی از دوربین‌های مداربسته را پردازش می‌کنند و محتوا را در دستگاه‌های ذخیره‌سازی مانند هارد دیسک یا سرویس ذخیره‌سازی ابری ضبط می‌کنند.

دوربین‌های مدار بسته با استفاده از دستگاه‌های ثانویه مانند دوربین‌های مدار بسته، داده‌های خام را در فرمت‌های مختلف فایل ضبط می‌کنند. سپس سیگنال‌های گرفته شده، فشرده‌سازی می‌شوند. دستگاه ضبط دوربین مداربسته دیجیتال پیشرفته (DVR) به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند از راه دور به فیلم‌های امنیتی از رایانه یا سایر دستگاه‌های مجهز به اینترنت دسترسی داشته باشند. اکثر دستگاه‌های ضبط ویدئویی دوربین مدار بسته می‌توانند فرمت‌ها و رزولوشن‌های مختلف فایل‌های ویدئویی و همچنین تصاویر را ضبط و پخش کنند.

دستگاه ضبط دوربین مداربسته  DVR

دستگاه‌های DVR معمولاً بخشی از سیستم دوربین مدار بسته هستند که به اجزای داخلی مختلف متصل می‌شوند. اما به شبکه‌های خارجی متصل نمی‌شوند. دستگاه ضبط دوربین مداربسته DVR عموماً با دوربین‌های آنالوگ استفاده می‌شود. در سیستم ضبط‌کننده DVR هر دوربین باید مستقیماً به ضبط‌کننده متصل باشد تا بتواند تصاویر را به درستی ضبط کند.

دستگاه‌های DVR فیلم دوربین آنالوگ را به فرمت دیجیتال با فریم در ثانیه و وضوح مورد نظر تبدیل می‌کنند. وقتی فضای ذخیره‌سازی هارد دیسک پر می‌شود تصاویر جدید روی تصاویر اصلی ضبط می‌شوند. از این رو بررسی دستگاه ضبط دوربین مداربسته به محض وقوع حادثه ضروری است.

دستگاه ضبط دوربین مداربسته  NVR

در حالی‌که سیستم‌های DVR خود فیلم را پردازش می‌کنند سیستم‌های NVR داده‌ها را در سطح دوربین رمزگذاری و پردازش کرده و سپس آن‌ها را به ضبط‌کننده ارسال می‌کنند. ضبط‌کننده در دوربین دیجیتال به نوبه خود برای ذخیره‌سازی و نظارت از راه دور استفاده می‌شود. سیستم‌های ضبط‌کننده NVR از دوربین‌های IP استفاده می‌کنند.

نحوه عملکرد دستگاه ضبط دوربین مداربسته دیجیتال با جزئیات بیشتر

می‌توان گفت این دستگاه‌ها در دوربین‌های مدار بسته، راه حل مدرن برای ضبط ویدیوهای نظارتی هستند. همه فیلم‌ها در دستگاه ضبط دوربین مداربسته به‌صورت دیجیتالی ذخیره می‌شوند و بسته به مشخصات به‌راحتی می‌توانند بر روی USB پشتیبان تهیه کنند.

یک ضبط‌کننده ویدیوی دیجیتال، تمام فیلم‌های نظارتی را روی هارد دیسکی که در دستگاه DVR تعبیه شده است ذخیره می‌کند.

مهم‌ترین انواع دستگاه‌های DVR

دستگاه‌های DVR به‌طور کلی می‌توانند به دو گروه «باکسی» مستقل و «مبتنی بر کامپیوتر» تقسیم شوند. دستگاه‌های DVR مبتنی بر کامپیوتر صرفاً رایانه‌هایی هستند که نرم‌افزاری را روی آن‌ها اجرا می‌کنند و شما همه موارد مرتبط با آن مانند اشکال، خرابی، فریز شدن صفحه‌نمایش و مشکلات راه‌اندازی را خواهید داشت!

بسیاری از دستگاه‌های ضبط‌کننده ویدیو مانند دستگاه ضبط دوربین مداربسته DVR امکان ضبط همزمان چندین دوربین امنیتی را می‌دهند و برخی حتی امکان پخش همزمان چند کاناله را هم فراهم می‌کنند. کانال‌های دوربین مجزا را می‌توان برای ضبط دائمی برنامه‌ریزی کرد. همچنین می‌توان آن‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که اگر حرکتی از طریق عملکرد داخلی «تشخیص حرکت» یا «زنگ هشدار» شناسایی شد بتوانید آن‌ها را سریعا برای ضبط فعال کنید.

اگر هارد دیسک‌های با ظرفیت بالا در دستگاه ضبط دوربین مداربسته DVR نصب شده باشند می‌توان به ویدیوهای ضبط‌شده مربوط به ماه‌ها قبل نیز دسترسی پیدا کرد. دستگاه‌های DVR می‌توانند به شبکه متصل شوند تا بتوانید تصاویر آن‌ها را روی رایانه شخصی مشاهده کنید. اتصال آن‌ها می‌تواند از طریق شبکه خانگی یا اداری یا از طریق اینترنت باشد.

حتی می‌توان تصاویر ضبط‌شده توسط دستگاه ضبط دوربین مداربسته را با استفاده از تلفن همراه مشاهده کرد و تصاویر ذخیره‌شده در گوشی را برای استفاده‌های بعدی مشاهده کرد.

‌‌

Dies ist eine kostenlose Homepage erstellt mit hPage.com.