هیپنوتیزم کلامی چیست و چطور آن را انجام دهیم

Dies ist eine kostenlose Homepage erstellt mit hPage.com.

حتما تا به حال کسانی را دیده اید که زمانی که حرف می زنند، با صحبت هایشان طرف مقابل را مسحور خود کرده و افراد زیادی هستند که می خواهند ساعت ها با آنها به صحبت بنشینند. به نظر شما دلیل این اتفاق چیست؟ چرا در مقابل این افراد، اشخاصی هم حضور دارند که با چند دقیقه صحبت کردن، همه از طرفشان پراکنده می شوند و حتی حاضر نیستند لحظه ای با آنها ارتباط برقرار کنند. بیشتر این ماجرا به فن بیان و کلام افراد بستگی دارد و اگر شما بتوانید روی کلام و فن بیان تان کار کنید و آن را قوی و قوی تر نمایید، تغییرات را مشاهده می کنید که چقدر دیگران علاقه مند به صحبت با شما خواهند بود. در این مقاله نیز ما می خواهیم در مورد همین موضوع صحبت کنیم و راهکارهایی را به شما میدهیم که به واسطه ی کلام تان بتوانید طرف مقابل را هیپنوتیزم کنید.


حتما برایتان سوال پیش آمده که هیپنوتیزم کلامی ( Covert hypnosis ) چیست و چرا چنین عنوانی را برای این مقاله در نظر گرفته ایم. در واقع به توانایی فرد در برقراری ارتباط و قدرت بیانش در صحبت کردن با افراد مختلف، هیپنوتیزم کلامی می گویند. کسی که بتواند به واسطه ی فن بیانش دیگران را مسحور خود کند و دیگران علاقه مند شوند که بیشتر با او ارتباط برقرار کنند، در واقع با کلامش توانسته دیگران را هیپنوتیزم کند.

اما ممکن است بگویید که این هیپنوتیزم کلامی به چه کارمان می آید؟ در واقع زمانی که شما روی فن بیان و قدرت حرف زدن تان کارکرده باشید، می توانید از آن در هر جایی استفاده کنید؛ در ارائه ها و کنفرانس های دانشگاه، در فروش محصولی خاص، برای صحبت در جمع، برای متقاعد کردن افراد و هر مسئله ی دیگری، فن بیان قدرتمند به کمک شما خواهد آمد و حتما به شما پیشنهاد می کنیم که روی این مهارت وقت بگذارید و آن را در خود تقویت کنید تا بتوانید به بسیاری از خواسته هایی که آرزویش را داشتید اما به دلیل عدم توانایی در ارتباط برقرار کردن و یا صحبت کردن، از آنها دست کشیده اید، برسید.


چطور دیگران را با کلام مان هیپنوتیزم کنیم؟

اگر می خواهید بدانید که چطور دیگران را با کلام تان جذب خود کنید که وقتی با شما صحبت می کنند، به هیچ چیزی توجه نداشته باشند و فقط روی حرف های شما تمرکز کنند، باید به سه عامل مهم توجه داشته باشید. هر کدام از این عوامل را ما در زیر ذکر کرده و در مورد آنها توضیحاتی به شما خواهیم داد.

هیپنوتیزم کلامی از طریق بیان:

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، بیان تان است. سعی کنید که در مورد بیان به تمامی عوامل که در زیر ذکر میشوند، عمل نمایید.

انتخاب واژگان درست در هیپنوتیزم کلامی از طریق بیان:

همیشه کلماتی خوب و مناسب برای موقعیتی که در آن قرار گرفته اید را آماده داشته باشید. برای اینکه دایره لغات تان افزایش پیدا کند، می توانید کتاب بخوانید و یا هر روز هفت کلمه جدید که معنی آنها را قبلا نمی دانستید یاد بگیرید که در زمان مناسب بتوانید از آنها استفاده کنید. به هیچ وجه از کلماتی که بار منفی دارند استفاده نکنید و همیشه سعی کنید که با کلامتان به طرف مقابل انرژی دهید و حال او را با واژگان و جملاتی که انتخاب می کنید، بهتر نمایید. این یکی از بهترین شیوه های هیپنوتیزم کردن افراد از طریق کلام است.

شناخت طرف مقابل در هیپنوتیزم کلامی از طریق بیان:

برای اینکه دیگران را هیپنوتیزم کنید، آنها را بشناسید. برای اینکه به شناخت نسبی در مورد افراد دست پیدا کنید، باید به برخی موارد که در زیر ذکر کرده ایم توجه نمایید.

  • سن طرف مقابل
  • شخصیت طرف مقابل
  • میزان صمیمیتی که با شما دارد

اگر به این موارد توجه نکنید، به جای هیپنوتیزم کردن، فردی که با شما صحبت می کند، از شما فراری خواهد شد. مثلا فرض کنید با شخصی که نزدیک به 50 یا 60 سال دارد، به مانند کودکان صحبت کنید و یا طرف مقابل شما شخصیتی درون گرا دارد، اما شما شروع به شوخی های مختلف با او بکنید که این در مورد شخصیت وی هم حائز اهمیت است و اگر او شخصیتی شوخ طبع نداشته باشد، قطعا از شما دوری خواهد کرد.

بیان نکات مثبت طرف مقابل در هیپنوتیزم کلامی از طریق بیان:

به هیچ وجه از نکات منفی دیگران حرف نزنید و ویژگی های منفی شان را به رویشان نیاورید. این کار باعث می شود نزد آنها احترام تان کمتر شود. به جای انجام این کار، همواره تلاش تان بر این باشد که از ویژگی های مثبت آنها حرف بزنید و به خاطر این ویژگی ها آن ها را ستایش کنید. توجه کنید که این بیان ویژگی های مثبت نباید به گونه ای باشد که طرف احساس کند به جای تعریف کردن در حال چاپلوسی هستید. حتما ویژگی هایی که در طرف وجود دارد را بیان کنید تا به یکی از بهترین نکات هیپنوتیزم کلامی عمل نمایید.


منبع : ویس ایبوک

Dies ist eine kostenlose Homepage erstellt mit hPage.com.